Kilka słów o oszczędzaniu ciepła w domach - Klimatyzacja i chłodnictwo

rekuperacja gdańsk

Serwis samochodowych klimatyzacji

Samochodowa klimatyzacja jest jedną z często montowanych klimatyzacji. Dzieje się tak dlatego że obecnie z samochodów korzysta bardzo wiele osób, które wybierają się przy ich wykorzystaniu w bardzo dalekie trasy nawet w czasie najw

Kilka słów o oszczędzaniu ciepła w domach - Klimatyzacja i chłodnictwo rekuperacja gdańsk
iększych upałów. Wobec tego trudno wyobrazić sobie ich jazdę bez włączonej klimatyzacji. Jednak trzeba pamiętać, że tylko dobrze ustawiona klimatyzacja będzie w pełni sprawnie funkcjonowała. Wobec tego bardzo ważne jest, aby ustawieniem samochodowej klimatyzacji zajmowali się prawdziwi specjaliści. Będą oni dobrze wiedzieli, w jaki sposób ustawić klimatyzację po zapoznaniu się z oczekiwaniami swoich klientów. Zajmą się także wykonaniem różnego rodzaju działaniu serwisowych w zakresie poprawienia sprawności działania klimatyzacji samochodowej.


Klimatyzacja w domu – jak z niej korzystać?


Klimatyzacja w domu to ogromne udogodnienie, kiedy dokuczają nam upały – takie urządzenie powoli cieszyć się słoneczną pogodą, a jednocześnie zapewni komfort wszystkim domownikom. Warto jednak wiedzieć jak korzystać z klimatyzatora. Mogłoby się wydawać, że w obsłudze tego urządzenia nie ma nic skomplikowanego, tymczasem właściwa eksploatacja korzystnie wpływa nie tylko na samo urządzenie, ale też na nasze samopoczucie. Podczas dużych upałów dobrze jest zasłonić żaluzje – wówczas słońce wpadające przez okna nie będą dogrzewały pomieszczeń. Oprócz tego powinniśmy pamiętać o regularnych przeglądach stanu technicznego klimatyzatorów, aby zweryfikować czy działają one prawidłowo i czy nie nastąpił wyciek czynnika chłodzącego.



W Europie stosowane są czynniki HFO1234yf

Początkowo jako czynnik chłodzący stosowano od XIX wieku do lat 1920. dwutlenek węgla. Został on wyparty przez czynniki z grupy fluoryzowanych węglowodorów, które mogły być stosowane przy niższym ciśnieniu roboczym w układzie chłodzącym. Po wycofaniu fluorowęglowodorów stosowano czynnik R12 (dichlorodifluorometan), który miał dobre właściwości termodynamiczne i wolno ulatniał się z układu chłodzącego. Jako szkodliwy dla warstwy ozonowej został zgodnie z podpisanym w 1987 roku Protokołem Montrealskim wycofany z użytku. W następnych latach stosowany był czynnik R134a (tetrafluoroetan) o dobrych właściwościach termodynamicznych, jest on jednak gazem cieplarnianym o bardzo wysokim indeksie GWP (1300). W związku z tym w Stanach Zjednoczonych i Japonii producenci zostali zobowiązani do bardziej wydajnych układów chłodzących, co zmniejszy zużycie czynnika. W Europie samochody od 2011 roku miały być wyposażone w układy klimatyzacji, w których czynnik R134a miał zostać zastąpiony nowym, o indeksie GWP niższym niż 150. Koncerny motoryzacyjne zwlekały z wprowadzeniem nowych regulacji, ostatecznie weszły one w życie w 2014 roku. W Europie stosowane są czynniki HFO1234yf (tetrafluoropropen: zbliżona charakterystyka termodynamiczna, indeks GWP=4) lub R744 (dwutlenek węgla, indeks GWP=1).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja



© 2019 http://klimatyzacja-i-chlodnictwo.informacje365.eu/